Översikt
Specifikation
CLAP080NA12 CW

CLAP080NA12 CW Grundläggande information
| Panelmodell | CLAP080NA12 CW |
|---|---|
| Panel varumärke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×600 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| CLAP080NA12 CW-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
CLAP080NA12 CW Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 148 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0575×0.1656 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1725×0.1656 mm (H×V) |
| Yta | Antiglare |
| Aktivt område | 176.64×99.36 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 189.4×114.5 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.43 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
CLAP080NA12 CW Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Display Färg | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| transmissivitet | 5.8% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
CLAP080NA12 CW Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
CLAP080NA12 CW Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
CLAP080NA12 CW Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/9.6/21/-6V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Ingångsström för panelen | 25/25/0.5/0.5mA (Typ.)(DIDD/AIDD/IGH/IGL) |
| Panel strömförbrukning | 336/478mW (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | FPC |
